ZÜMRÜT PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

ZÜMRÜT PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Gençlik Projeleri Destek Programı (2020/1) kapsamında Yeşilay Yalova Şubesi tarafından gerçekleştirilen, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli Zümrüt Projesi kapanış programı eğitmenlerin, öğrencilerin ve bürokratların katılımıyla gerçekleştirildi.

Projenin kapanış programı, Yalova Yeşilay Başkanı Ümit Karahasan’ın konuşmasıyla başladı. Karahasan konuşmasında; “Yeşilay köklü tarihi olan, insanların hayatlarına dokunan, kolaylıkla ulaşabildikleri büyük bir cemiyet olarak 1920 yılından bu yana hizmetlerini sürdürüyor. Önleyici faaliyetleri içerisinde gençler en önemli yeri alıyor. Bu bilinçle de Şube personelimiz Kubilay Özer’in yazdığı ve koordinatörlüğünü yaptığı Zümrüt Projesini bu sene başında hayata geçirdik. Yalova Üniversitesinde okuyan öğrenciler için Yalova Üniversitesi, Yalova Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Yeşilay Yalova Şubesinin gerçekleştirdiği üçlü protokol dâhilinde Yalova Üniversitesi Kampüsü içerisinde birbirinden farklı eserlerin yer aldığı yedi yüz elli kitaplık Zümrüt Kitap Kafe kurulmasıyla başlayan projemiz öğrencilerin aldığı Hızlı Okuma Eğitimi, Edebi Okuryazarlık Eğitimi, Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi, Diksiyon Eğitimi, Adab-ı Muaşeret Eğitimi, Beden Dili Eğitimi, Ekonomi Eğitimi, Çigong Eğitimi, İşaret Dili Eğitimi, Geleneksel Türk Okçuluğu Eğitimi ile Tiyatro Etkinliği, Sinema Etkinliği ve Müze Gezileri ile tamamlandı. Altı ay süren proje kapsamında öğrenciler aldıkları eğitimlerle birlikte kişisel gelişimlerine ve sosyo-kültürel yaşamlarına katkı sağladılar. Şehir dışından gelen öğrencilerin Yalova’nın değerlerini görmesi amacıyla Yürüyen Köşk, Aromatik Bitkiler Müzesi, Kuş Gözlemevi, Tarihi Hersekzâde Ahmet Paşa Cami, Yalova Kâğıt Müzesi, Arboretum ve Atatürk Köşküne geziler düzenlendi. Gençlerimizin hayatlarına bir nebze de olsa dokunmuş olduk. Bu projeye destek veren yönetim kurulu üyelerimize, gönüllülerimize, gençlerimize ve değerli devlet erkânına ekibim adına teşekkür ediyorum. Seneye yine kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.

Program; Yalova Yeşilay Şube Başkanının takdimleriyle, Yalova Gençlik ve Spor Müdürü Salih Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aras, Gençlik ve Spor Müdürlüğü Proje Kontrolörü Abdülmecit Bülbül, Yalova Belediye Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Şener, İşaret Dili Eğitmeni Burcu Duman, Adab-ı Muaşeret Eğitmeni Süleyman Çelebi, Çigong Eğitmeni Fatma Genç, Bağımlılıkla Mücadele Eğitmeni Deniz Karayılmaz, Ekonomi Eğitmenleri Halit Teztürer ve Çağrı Şimşek, Edebi Okuryazarlık Eğitmeni İrem Nas’ın plaketlerini ve eğitimlerde başarılı olan öğrencilerin başarı sertifikalarını almasıyla sona erdi.