YALOVA’YA ‘HAYIRLI OLSUN’

YALOVA’YA ‘HAYIRLI OLSUN’

Yalova Sağlık İl Müdürlüğü yaptığı açıklama ile 9 polikliniğin 19 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren 400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi’nin taşınma süreci hızla devam ediyor. Kısa bir süre önce Acil Servis hizmetleri yeni hastaneye taşınmıştı. Şimdi 9 poliklinik daha 400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi’ne geçiyor. Taşınma işlemleri tamamlanan poliklinikler 19 Eylül 2022 Pazartesi günü itibarı ile artık yeni yerinde hasta kabul edecek.

Konuyla ilgili olarak Yalova Devlet Hastanesi tarafından yapılan açıklamada ise, “400 yataklı yeni hastanenin kademeli olarak taşınma süreci planlandığı üzere devam etmektedir. Acil Servisin hizmete girmesinden sonra 19 Eylül 2022 tarihi itibariyle Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, İç Hastalıkları (Dâhiliye), Genel Cerrahi, Kalp ve Damar Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, psikiyatri ve Nöroloji poliklinikleri hizmete başlayacaktır. Aynı tarih itibariyle Fizik Tedavi Ünitesi ’de yeni hastanede hizmet verecektir” denildi. Kaynak: Yalova Çizgi