YALOVA`DA KÜLTÜR SANAT SEZONU SERDAR TUNCER VE KAPTAN PENGU İLE SÜRDÜ

YALOVA`DA KÜLTÜR SANAT SEZONU SERDAR TUNCER VE KAPTAN PENGU İLE SÜRDÜ

Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kültür Sanat Sezonu geçtiğimiz günlerde tarihçi, yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın programıyla açılmıştı. Yalova Belediyesi’nin büyük bir özenle hazırladığı sezonda; ülkemizin yetiştirdiği yazar, şair ve fikir insanı olan Sezai Karakoç’u anma programı gerçekleşti.

Karakoç’u anma programında Serdar Tuncer’in şiir dinletisi yapıldı. Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u temsilen Başkan Yardımcısı Fatih Şahin katıldı. Şahin’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman da etkinlikte yer aldı. Tuncer’in şiir dinletisi ve sürükleyici anlatımıyla Karakoç’u anma gecesinde hüzünlü dakikalar yaşandı.

Programda Sezai Karakoç’a rahmet dileyerek konuşan Fatih Şahin, “Ülkemizin yetiştirdiğini değerleri Yalovamızda ağırlamaya özen gösteriyoruz. Bu akşam Serdar Tuncer bizlerle birlikteydi. Hoş sohbetler ve muhabbetler için kendine teşekkür ediyorum. Fikir dünyamızın rehberlerinden Sezai Karakoç üstadımızın tıpkı kendi ifadeleriyle kaleme aldığı üzere dünya sürgününü tamamlaması en sevgilisine kavuşmasının üzerinden iki yıl geçti. Kendisine Cenabı Allah rahmet diliyorum. Fikri ile duruşu ve sanatıyla mümtaz bir kişilikti. Memleketimizin yetiştirdi en önemli değerlerden bir tanesiydi. Ben okuyanı, anlatana, anlayana çok olsun diyorum. Başkanımız yurt dışı ziyaretlerinden dolayı katılamadı çok çok selamları var sizlere. Katılımlarınız için herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İbrahim Müteferrika Kültür Sanat sezonu, yıl boyunca birbirinden özel isimleri ağırlamaya devam edecek.

Kaptan Pengu ve Arkadaşları Çocuk Oyunu Gerçekleşti

İbrahim Müteferrika Kültür Sanat Sezonu kapsamında çocuklar da unutulmadı. Sezon boyunca çocuklara yönelik birbirinden güzel oyunlar ve müzikli çocuk gösterileri miniklerle buluşacak. Bu hafta çocukların severek izlediği, “Kaptan Pengu ve Arkadaşları” çocuk oyunu Yalovalı miniklerle

buluştu. Bin kişiyi geçen izleme ile çocuklar hafta sonunun tadını keyifle çıkardı.