YALOVA`DA ÇOCUKLAR TRAFİK KURALLARINI TEORİK VE UYGULAMALI ÖĞRENDİLER

YALOVA`DA ÇOCUKLAR TRAFİK KURALLARINI TEORİK VE UYGULAMALI ÖĞRENDİLER

Yalova Belediyesi, çocuklara küçük yaşta trafik bilinci kazandırmak amacıyla Trafik Eğitim Parkı’nda kuralları uygulamalı olarak öğretiyor. Belediye, emniyet ve jandarma ekipleri çocuklara kuralları hem teorik hem de uygulamalı olarak anlatıyorlar. Yalova’da eğitimin eğlenceye dönüştüğü parkta renkli görüntüler ortaya çıktı.

16 Mayıs’ta başlayan uygulamalı dersler, Yalova’daki okulların tamamına kapsadı. Trafik Eğitim Parkı’na gelen çocuklar, teorik dersleri jandarma ekipleri tarafından aldılar. Güvenlik önlemleri, yaya geçidi ve emniyet kemeri kullanımı çocuklara anlatıldı. Ardından akülü araçlar ile parkura çıkıldı. Çocuklar için özel olarak hazırlanan parkurda renkli görüntüler ortaya çıkarken, minikler erken yaşta tecrübe sahibi oldular. Binlerce çocuk verilen eğitim sonunda sertifikalarını aldı.

11 Yaşındaki Eyüp’ten Sürücülere Dikkat Uyarıları

Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Eyüp Gümlemeç, “Yaklaşık 2 ay önce bisiklet ile kaza geçirdim. Şuan kolum alçıda. Burada öğrenci arkadaşlarıma bisiklet kullanırken kask, dirseklik ve dizlik takmalarını öneriyorum. Sürücü olan herkese ise kırmızı ışıkta durmalarını, yayaya yol vermelerini ve biz bisiklet kullanan kişilere dikkat etmelerini rica ediyorum. Eğitim bizler için oldukça faydalı oldu. Keyifli anlar yaşadık. Yalova Belediyesi’ne ve İl Jandarma Trafikte görevli olan herkese teşekkür ediyorum. Her öğrenci ve veliler bu alanı gelip görmeliler” dedi.