YALOVA`DA 15 TEMMUZ ANMA GECESİ YAPILDI

YALOVA`DA 15 TEMMUZ ANMA GECESİ YAPILDI

Yalova Valiliği tarafınca 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Programı gerçekleştirildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde yürüyüş etkinliği düzenlendi. Mehter Ekibi eşliğinde meydana getirilen yürüyüş Gazipaşa Caddesi’nde gerçekleştirildi.

Yürüyüşün ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda anma programı gerçekleşti Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk'ün katılımıyla Kur’an-ı Kerim okundu. 

Anma programına Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkanı Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar,  MHP İl başkanı Namık Öz, kamu kurum müdürleri,  STK temsilcileri ve vatandaşlar hazır bulundu. Etkinlik kapsamında Yalova'daki kamu kurum ve kuruluşlar çeşitli standlar açtı. 

Programda Vali Muammer Erol, 15 Temmuz temalı şiir, kompozisyon yarışmalarında aşama girenlere ödülleri taktim etti. Burada bir konuşma yapan Erol, 15 Temmuz 2016 günü yaşanmış olan darbe girişimine milletin silahlarının hain teşkilat tarafınca gasp edildiğini dile getirerek şöyleki konuştu: “Sadece bu millet inanılmış olduğu, güvenilmiş olduğu liderinin işaretiyle doldurmuş olduğu meydanlarda bu hain terör çetesine ve sahiplerine söyleyecek sözü, vereceği ders vardı. Hain mankurtlar çetesinin başlatmış olduğu hain hücum Tanrı’ın izniyle gün doğmadan hezimete uğratıldı. Millet bir demokrasi zaferine imza atmıştır. ..” Yapılan onuşmaların ardından İznik Mehteran Ekibi konser verdi. Etkinlikler Nadir Doğan konseri ve demokrasi nöbetiyle devam etti.