YALOVA ÜNİVERSİTESİ POLİMER MALZEME MÜHENDİSLİĞİ İLE EFI AUTOMOTİVE ARASINDA GÜVEN ANLAŞMASI

YALOVA ÜNİVERSİTESİ POLİMER MALZEME MÜHENDİSLİĞİ İLE EFI AUTOMOTİVE ARASINDA GÜVEN ANLAŞMASI

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Polimer Malzeme Mühendisliği öğrencilerine uzun dönem staj imkânı sağlayacak anlaşmaya imza atıldı. Polimer Malzeme Mühendisliği öğrencileri 2022-2023 güz dönemi itibariyle Fransa merkezli EFI Automotive bünyesinde kariyerlerine ilk adımı atma imkânı bulabilecekler.

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Polimer Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamit Erdemi ve Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İdris Karagöz ile EFI Automotive Türkiye yetkilileri arasında öncelikli olarak Polimer Malzeme Mühendisliği öğrencilerinin yararlanması amacıyla staj konulu güven anlaşması gerçekleştirildi.

Bu anlaşma ile EFI Automotive 2022-2023 güz dönemi itibariyle Polimer Malzeme Mühendisliği öğrencilerine İstanbul/Dudullu lokasyonundaki tesisinde görev almak üzere uzun dönem staj imkânı sağlanacak. Belirli kontenjanlar dahilinde dönemlik olarak tekrar edecek bu programa katılacak öğrenciler EFI Automotive teknik birimlerinde Plastik Enjeksiyon ve Kalıp & Aparat alanlarında bir yıla kadar deneyim sahibi olabilecekler. Staj programına yapılacak olan başvurular bölüm başkanlığı vasıtasıyla yapılabileceği gibi doğrudan da yapılabilecek.

EFI Automotive Fransa merkezli olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren global bir ana sanayi tedarikçisi olarak; otomobillerin motor ve şanzıman bölümlerinde bulunan elektronik sensörlerin üretimi gerçekleştirmektedir. Plastik enjeksiyon tabanlı üretim yapan EFI Automotive; alanındaki uzmanlığını öğrencilere aktarmak amacıyla güven anlaşmasının tarafı olmuştur.