YALOVA ÜNİVERSİTESİ DOKTOR ADAYLARI BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

YALOVA ÜNİVERSİTESİ DOKTOR ADAYLARI BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, beraberinde Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca ile Tıp Fakültesi öğrencilerimizin temel tıp eğitimini alacağı Bursa Uludağ Üniversitesinde gerçekleşen Beyaz Önlük Giyme ve Yemin Törenlerine katıldı.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşen ve Yalova Üniversitesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasında yapılan anlaşma sonucunda temel tıp eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesinde almaya başlayan 40 öğrenciyi beyaz önlük giyme ve yemin töreninde yalnız bırakmadı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezinde bu yıl 13.sü gerçekleşen Beyaz Önlük Giyme ve Yemin Törenine, temel tıp eğitimlerini iki üniversite arasında yapılan anlaşma doğrultusunda temel tıp eğitimlerini Bursa Uludağ Üniversitesinde alan 41 Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi ve aileleri katıldı.