YALOVA TİCARET VE SANAYİ ODASI, YÜKSEK İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

YALOVA TİCARET VE SANAYİ ODASI, YÜKSEK İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin BECAN başkanlığında yapılan Yüksek İstişare Kurulu Toplantısında Siyasi Parti İl Başkanları, Akademik ve Mesleki Oda Başkanları ile Yalova ekonomisinde sektörleri temsil eden iş adamları bulundu.

Yüksek İstişare Kurulu Toplantısının açılış konuşmasını yapan YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin BECAN, kentin bütün dinamiklerini dahil etmek üzere çalışmalar yapacaklarını belirterek şunları dile getirdi.

“Siyasi Parti İl Başkanlarımız ve Oda Başkanlarımız ile Sektör temsilcilerimizin bir arada bulunması Yalova için çok sevindirici olmuştur. Bugün gördük ki Yalova için yapılacak bir çalışmada herkes gönüllü olarak elini taşın altına koymaktan çekinmiyor. Yüksek İstişare Kurulumuz ile birlikte İlimizin ekonomik ve sosyal olarak gelişimine yönelik çalışmalar hakkında görüş ve öneriler oluşturacağız. Ülkemizdeki ve bölgemizdeki ekonomik gelişmeleri izleyecek ve değerlendirecek Yalova ekonomisi için neler yapılabilir fikirlerimizi ortaya koyacağız, yerel yönetimlerden beklentilerimizi ve düşüncelerimizi ileteceğiz. Bu birliktelikle Yalova’nın gelecek vizyonu ve hedefleri doğrultusunda önemli adımlar atılacaktır. Yüksek İstişare Kurulumuzun istişari nitelikli yapmış olduğu değerlendirmeleri, görüş ve önerileri de İlgili kurum ve kuruluşlara ileterek konuların takipçi olacağız. Burada amacımız siyaseti bir tarafa bırakarak Yalova’nın tüm paydaşları olarak şehrimize sahip çıkmak, projeler üretmek veya uygulanan projelerin doğruluğunu yâda eksikliklerini tartışmak ve dolayısıyla sonuçta her konuyu ilgili makamlara raporla bildirmektir. Bu anlamda her ay yapılacak yapacağımız toplantılarla Yalova’ya katkıda bulunacağımızı düşünüyor şimdiden tüm paydaşlarımıza çalışmalarda başarılar dileyerek YTSO adına teşekkür ediyorum”

Toplantıda Yüksek İstişare Kurulu üyeleri şehre yönelik belli başlı konuları ele aldı. Süs Bitkileri sektörünün geliştirilmesi, Tersane sektörünün ilimize katkılarının arttırılması, OSB’lerin mevcut durumu ve yapılması planlanan çalışmalar, Ara eleman ihtiyacı, yeşil alanların korunması ve çoğaltılması, kentsel dönüşüm ve depremsellik, ulaşım konusunda alternatif çözümler ve trafik sorunları, kentlilik bilincinin yaygınlaştırılması, turizm alanlarının değerlendirilmesi ve var olan potansiyelin turizme aktif bir şekilde kazandırılması, Yalova üniversitesinin geliştirilmesi, kültürel sosyal yaşamın canlandırılması, gibi belli başlı konular ele alınarak gelecek toplantının ana gündem maddesinin Organize Sanayi Bölgeleri olması kararlaştırıldı.