YALOVA İLE ÜNİVERSİTE ARASINA 3. ETAP BİSİKLET YOLU

YALOVA İLE ÜNİVERSİTE ARASINA 3. ETAP BİSİKLET YOLU

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova ile Üniversite arasında yapılacak olan 3.etap bisiklet yolu çalışmalarını denizden gözlemledi. Geçtiğimiz yıl Avrupa Hareketlilik Haftası’nda bisikletseverler ve Yalova’da yaşayanlara müjde veren Başkan Vekili Tutuk, bisiklet yolları ile ilgili çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

1.etap Doğu Sahil Bandı’nda geçtiğimiz yıl çalışmalar tamamlanmıştı. Ardından Yalova Belediyesi ekipleri zaman kaybetmeden 2.etap çalışmalarına devam ettiler. 2.etapta tamamlanmak üzere olan 3 km’lik bisiklet yolu; dere kenarındaki çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının yapılmasıyla birlikte mahallenin yeni gözdesi haline gelecek.

Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Yalova’da ulaşıma alternatif çözümler üretiyoruz. Gerek alternatif yollar gerekse bisiklet ile ulaşım adına ciddi projeler ortaya koyuyoruz. Bisiklet yolları ile ilgili 1.etap kısmımız Doğu Sahil Bandı’nda tamamlandı. Buradan vatandaşlarımızdan çok olumlu dönüş alıyoruz. Atamızın bizlere mirası Yürüyen Köşk’ün bulunduğu alanı oldukça güzelleştirdik. Şehre turist çekmek adına çevre düzenlemeleri oldukça önemlidir. 2.etap bisiklet yolu çalışmalarımız Adnan Menderes Mahallemizde tamamlanmak üzere. Ufak dokunuşlarımız ve renklendirme işlemlerimiz kaldı. 3. etap için ise oldukça heyecanlıyız. Çünkü Yalova’da yine bir ilki gerçekleştireceğiz. Yalova’ya gelen öğrenci kardeşlerimizi de düşünerek, çalışmalarımızı Yalova ile Üniversite arasında planlamıştık. Çalışmalarımız tamamlandığında hem öğrenciler hem de vatandaşlarımız adına ulaşımda büyük bir kolaylık sağlayacağız.”

“Kış Ayına Alternatif Bir Çözümümüzde Var”

Başkan Vekili Tutuk, “Yalova ile Üniversitemiz arasında bisikletle ulaşım kış ayında biraz zor olacak. Kış için ilave olarak Yürüyen Köşk’te uyguladığımız ring seferlerini buraya da düşünebiliriz. Yani belli saatlerde ücretsiz olarak öğrenci taşıyacak bir aracı da hizmete koyabiliriz” dedi.