YALOVA BELEDİYESİ İŞÇİLERİ GREVE HAYIR DEDİ!

YALOVA BELEDİYESİ İŞÇİLERİ GREVE HAYIR DEDİ!

Yalova Belediyesi Personel A.Ş. ile DİSK/GENEL-İŞ Sendikası arasında gerçekleşecek olan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri sonuçlanamamış ve sendika greve gitmek için seçim kararı almıştı. Yapılan oylamada Yalova Belediyesi Personel A.Ş. çalışanları sendikanın grev talebine hayır dedi.

6 Ağustos 2020’de başlayan TİS görüşmelerinde anlaşmanın sağlanamaması üzerine sendika greve gitmek için seçim kararı alarak işyerine duyuru asmıştı. Alınan karar doğrultusunda gerçekleşen seçim sonucuna göre Yalova Belediyesi personelleri greve hayır dedi. İşlerin aksamaması ve vatandaşların mağdur olmaması adına böyle bir karar aldıklarını belirten işçiler; “Kurulan sandığa giderek bizlerde demokratik hakkımızı kullandık. Greve hayır diyerek halkımızı mağdur edecek bir karara izin vermemiş olduk. Amacımız bir an önce bu konun çözüme kavuşması. Bu nedenle hayır dedik” dediler.

İşçilerin greve hayır demesi sonrasında gözler hakem heyetinin vereceği karara çevrildi. Sözleşme şartlarının en kısa sürede hakem heyetince açıklanması bekleniyor.