YALOVA BAMBAŞKA BİR GÖRÜNÜM KAZANDI

YALOVA BAMBAŞKA BİR GÖRÜNÜM KAZANDI

Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü geçtiğimiz 2021 yılı içerisinde Yalova’nın dört bir yanında çalışma gerçekleştirdi.

Tüm mahallelerde birçok noktada çalışma yapan ekipler, vatandaşlardan gelen talep ve istekleri ise kısa sürede yerine getirdi. Başta Girne Caddesi ve Yakup Acar Caddesi olmak üzere birçok ana arterde asfaltlama yapan ve kısa sürede bitiren Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yıllardır sorun olan problemleri de çözmüş oldu.

4 Bin 900 Metre Parke Yol Yapıldı

Yalova Belediyesi ekipleri şehir merkezinde girilmedik cadde ve sokak bırakmadı. Birçok sokak da yapılan çalışmalarla 4 bin 900 metre yeni parke yol yapıldı. Ayrıca toplam 40 bin 731 M2 Parke yol ve tretuvar tamiratı gerçekleştirilirken, 4 bin 90 metre yeni tretuvar yapıldı.

Yıllardır Sorun Olan Problem Çözüldü

Yıllardır asfaltlanmayan ve kötü bir görüntü oluşturan başta Girne Caddesi ve Yakup Acar Caddesi Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatları doğrultusunda kısa sürede asfaltlandı. Her iki caddede ve diğer noktalarda yapılan bu çalışmalarla toplamda 3 bin 870 metre sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi. Yeni yapılan asfaltın yanında 16 bin 264 M2 asfalt yol tamiratı, 2 bin 925 metre sathi kaplama asfalt yol yapıldı.

2 Bin 775 Metre Bisiklet ve Yaya Yolu

Vatandaşların bisikletleriyle ve yaya olarak daha güvenli bir şekilde hareket etmelerini sağlamak için toplam 2 bin 775 metre bisiklet ve yaya yolunun bir kısmı tamamlanırken, diğer kalan kısmının ise etap etap tamamlanması planlanıyor.

Yeni İmar Yolları Açıldı

Yalova Belediyesi ekipleri tarafından şehir merkezinde toplam 1.356 km yeni imar yolu açıldı. Problem olan bölgelere ve oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için ise 431 metre yeni istinat duvarı yapıldı.

Yalova Işıl Işıl Oldu

Her zaman vatandaşlardan gelen talepleri önemseyen ve değerlendiren Başkan Vekili Tutuk, gelen bu talepleri değerlendirerek İstanbul ve Gazipaşa Caddeleri başta olmak üzere ışıklandırma çalışması yaptı. Yapılan bu çalışmalar sonrasında her iki cadde modern bir görüntü oluştururken ışıklandırmalar vatandaşlar ve esnaflar tarafından memnuniyetle karşılandı. Ayrıca şehir merkezinde bulunan 26 adet parka elektrik direkleri dikilerek aydınlatmaları gerçekleştirildi.

Envantere Yeni Ekipmanlar Eklendi

Yalova Belediyesi yapmış olduğu hizmetlerin yanında ekipman envanterini de büyütmeye devam etti. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesine 1 adet asfalt robotu, 1 adet 7 M3 kapasiteli tuz serici ve 1 adet 3000 MM kar bıçağı ekipmanları eklendi.