YAKAD IN DÜZENLEDİĞİ KAHVALTIYA YOĞUN KATILIM.. İYİLİKTE BULUŞTULAR

YAKAD IN DÜZENLEDİĞİ KAHVALTIYA YOĞUN KATILIM.. İYİLİKTE BULUŞTULAR

YALOVA Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği, pandemi döneminde kantinci esnafa destek veren protokol üyeleri ve iş adamları, kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.

Donanma Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya Vali Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Belediye Başkan Yardımcısı Bahattin Erbay, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma İl Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, Gelecek Partisi İl Başkanı Emre Çandır, DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Demirhan, İYİ Parti Başkan Yardımcısı Talip Bayburtlu, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, Memleket Partisi İl Başkan Yardımcıları, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Engin, İETT Genel Müdür Yardımcısı Hasan Özçelik, il müdürleri, dernek ve oda başkanları ile STK temsilcileri katıldı.

Yalova Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selim Işılak, Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

'BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYANLARA TEŞEKKÜR EDERİM'

Programda konuşan Işılak, “Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonuna bağlı olarak 2017 yılında kurulmuş olan Yalova Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği’nin düzenlediği kahvaltımıza katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Takdir edersiniz ki 13 Mart 2020 itibariyle dünyamızda ve ülkemizde cereyan eden salgından dolayı hepimiz sıkıntılar yaşamaktayız. Bu süreçten itibaren okul kantinlerimiz maalesef her sektörde olduğu gibi büyük sıkıntılar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Kantincilerimiz, Yalova Kantin İşletmecileri Esnaf Derneğimiz bu süreçte büyük mağduriyet yaşamıştır. Okullarımız kapanmıştır, Allah nasip ederse 6 Eylül tarihinde okullarımız eğitim öğretime açılacak. 18 aylık bu süreç içerisinde bize destek veren, sesimizi duyan, zor durumdaki kardeşlerimizin, kantin çalışanı kardeşlerimizin eli kolu gören yüzü olan birbirinden değerli büyüklerimiz ve çok kıymetli katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu süreçte takdir edersiniz ki belli sıkıntılar yaşadık, sıkıntıları yaşadığımız zaman birlik, beraberlik ve ahilik kültürü ile yardımlaşma ve dayanışma kültürü ile sayın Valimiz, Belediye Başkan Vekilimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleriyle esnafımıza sahip çıktık. Yarasına merhem olmaya çalıştık. Buradaki amacımız bundan sonra da birlik beraberlik içerisinde okullarımız açıldığı zaman geleceğimiz olan yavrularımıza daha kaliteli, daha sağlıklı hizmetler yapmak. Niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayır olsun. Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız diyorum.' diye konuştu.