YADO KAMPANYASI BAŞLADI

YADO KAMPANYASI BAŞLADI

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanlığı, Yalova Deniz Otobüsleri İşletmesinin kurulması için Cevdet Aydın Parkı önünde imza topladı. Dün öğleden sonra başlayan İmza kampanyasına 630 Yalovalı imza attı.

İki ay sürecek olan imza kampanyası sonunda toplanacak olan imzalar Yalova Belediye Başkanlığı, Yalova İl Özel İdaresi ile Yalova Ticaret ve Sanayi Odası gibi kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşılarak, vatandaşların talepleri bu kuruluşlara iletilecek.

Kampanya öncesinde basın açıklamasında bulunan Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır" Yalova halkının bilinçlendirilmesi, YADO fikrinin geniş topluluklara aktarılabilmesi, fikir birliği ile birlikte güç birliğinin ortaya konması maksadıyla imza kampanyası başlatıyoruz. Niçin YADO: Yalova İstanbul arasında ulaşım çeşitliliğinin artırılması, tekelleşmenin önüne geçebilmek, Keyfi sefer iptallerin önüne geçmek, uygun fiyat politikasıyla Yalovalıya hizmet vermek, İstanbul’da okumak durumunda olan öğrenciler, İstanbul’da çalışmak durumunda olan vatandaşlar, tedavi amacıyla İstanbul’a gitmek zorunda olan hastalar, Yalova turizmini dolayısıyla esnafını kalkındırmak, eğitim, sağlık ve turizm için YADO. Kamu kurum ve kuruluşlarımız, milyon liralık etkinliklere bir süre ara versinler bu iş için yatırım yapsınlar. Yalova bunu istiyor. Buradaki imzalar bunu istiyor.” dedi.

Öte yandan İl Başkanı Çandır, internet üzerinden de imza kampanyası başlattıklarını açıkladı.