TRAFİĞİ RAHATLATACAK BÜYÜK PROJE HAYATA GEÇİYOR

TRAFİĞİ RAHATLATACAK BÜYÜK PROJE HAYATA GEÇİYOR

Yalova Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak olan terminal kavşağı, kirazlı sanayi sitesi üst geçidi ile 400 yataklı devlet hastanesini birbirine bağlayacak olan bölgede Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve Başkan Yardımcı Fatih Şahin incelemelerde bulundu.

Kısa sürede bitmesi planlanan projenin hayata geçmesiyle birlikte Tonami Meydanı (dört yol kavşağı) rahat bir nefes alacak. Ayrıca şehrimizin doğu ve batı yakasında bulunan mahalleler birbirine bağlanıp kolay ulaşım sağlanmış olacak.

Trafik probleminin büyük bir ölçüde rahatlatacak projenin kısa bir sürede biteceğini belirten Başkan Vekili Tutuk; “Şehrimiz gün geçtikçe büyüyor ve Yalova Belediyesi olarak bizlerde bunu göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı bu yönde sürdürmekteyiz. Belediyemiz ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliği ile yapacağımız projemizi hayata geçiriyoruz. Projemizin hayata geçmesiyle birlikte şehrimizin iki yakasında bulunan mahallelerimizi birbirine bağlamış olacağız. Ayrıca Tonami meydanında oluşan trafiğin önüne geçeceğiz. Şuanda bu bölgemizde altyapı çalışmalarımızı yoğunlaştırmış bulunmaktayız. Vatan Caddesi ve Yakup Acar Caddesi’ni (çevre yolu) takiben devam eden altyapı çalışmalarımız var. Yakup Acar Caddesinde yol genişletme çalışmalarımıza ise start verdik. Altyapı çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte kavşak projemizin yapımına başlayacağız” dedi.