TOSUN DAN BİR GURUR DAHA.. DÜNYA 3.SÜ OLDU

TOSUN DAN BİR GURUR DAHA.. DÜNYA 3.SÜ OLDU

Yalova Tersaneler Spor Kulübü’nden Buse Tosun Dünya 3.sü olarak büyük bir başarıya daha imza attı.


Norveç’in Başkenti Oslo’da gerçekleştirilen Dünya Güreş Şampiyonası’nda Yalova Tersaneler Spor Kulübü’nden Buse Tosun Çavuşoğlu bronz madalya kazandı. U-23 kategorisinde Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan başarılı sporcu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Şimdiden gözünü 2024 Paris Olimpiyatları’na çeviren Buse Tosun Çavuşoğlu Oslo’da Dünya üçüncü olarak ne kadar formda olduğunu gösterdi.

Oslo’daki mücadelesine Dünya Gençler Şampiyonu Amerikalı Kylie Welker’i 8-1 yenerek başlayan Buse Tosun Çavuşoğlu sonrasında Belaruslu Anastasya Zimiankova’yı tuşla yenerek gözünü madalyaya çevirdi. Milli sporcu yarı finalde karşılaştığı Kazak Türk'ü Dünya 3.sü Zhamila Bakbergenova'ya yenilince bronz madalya için mücadele etti. Bronz Madalya maçındaki rakibi Fransız Vanessa Vescan sakatlığı nedeniyle müsabakaya çıkamayınca hükmen galibiyetle Dünya 3.sü oldu ve Bronz Madalya kazandı

“Buse’nin başarısıyla gurur duyuyoruz”

Yalova Tersaneler Spor Kulübü antrenörü Murat Gençtürk,” Buse’miz yine gururumuz oldu. Oslo’da Dünya üçüncüsü olarak başarılarına yenisini ekledi. Önümüzdeki şampiyonalarda da başarılı olup 2024 Paris Olimpiyatlarına sıkı bir şekilde hazırlanacağız” diye konuştu.