THK'NIN 15 İLDE TAŞINMAZI SATIŞA ÇIKMIŞTI
THK'NIN 15 İLDE TAŞINMAZI SATIŞA ÇIKMIŞTI

THK'NIN 15 İLDE TAŞINMAZI SATIŞA ÇIKMIŞTI

Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı olarak atanan Cenap Aşçı'nın THK'ya ait 15 ilde 44 gayrimenkulü satışa çıkarma işlemlerine Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi izin vermedi. 

Satışa çıkartılan gayrimenkuller arasında THK'nun Yalova Süleymanbey mahallesinde 4 ayrı ofis de bulunuyor.

Cenap Aşçı, Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi 16 Ekim 2019'da Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı olarak atanmıştı.  Mahkeme, 4 Temmuz tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ve 18 Ağustos'da  gerçekleşecek olan THK'ya ait 15 ilde 44 gayrimenkulün satışa çıkarılma işlemlerine izin vermedi. 

Mahkeme gerekçe olarak ise kayyum heyetinin vesayet makamı olarak satış yapılacak menkul ya da gayrimenkullere ilişkin bilgilendirme yapmaması ve mahkemeden özel olarak izin alınmaması gösterilerek " Gelinen aşamada her ne kadar gayrimenkul ve menkullere satış izni verilmişse de kayyum heyetinin vesayet makamı olarak mahkememizi satış yapılacak menkul ya da gayrimenkullere ilişkin bilgilendirme yapmadığı, mahkemeden özel olarak izin alınmadığı görülmüştür." açıklaması yapıldı.

THK'NIN 15 İLDE TAŞINMAZI SATIŞA ÇIKMIŞTI

THK'nin Antalya, Burdur, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Aksaray ve Yalova'daki mesken, tarla, bağ, dükkan, büro ve depo gibi gayrimenkulleri bulunuyor. THK'nun satışa çıkardığı gayrimenkullar arasında Yalova Süleymanbey mahallesinde 4 ayrı ofis de bulunuyor.