SPOR CAMİASINA DESTEK

SPOR CAMİASINA DESTEK

Bilindiği üzere Covıd-19 salgını dolayısıyla artan hasta sayısı ve vefatlar neticesi, Bilim Kurulunun tavsiyesi ve İçişleri Bakanlığının kararıyla alınan bir takım önlemler çerçevesinde, hizmet sektöründe küçük ve yerel işletmeler zorunlu kapamaya gitmişlerdir. Sağlık sorunları tatbikî önceliklidir, ancak bu tedbirlerle alınan kararlar ve çifte standartlar bir takım zararlara sebebiyet vermektedir. İşyerleri zorunlu kapanan esnaf ve burada çalışan işçi ve asgari ücretli insanlarımız sahipsiz bırakılmış ve kaderlerine terkedilmiştir.

Toplumun bütün kesimlerini ilgilendiren bu salgınla belli sektörlere, işkollarına ve burada istihdam edilen insanlara yasak getirmekle sorunların tamamını çözemezsiniz. Yasaklarla işyerlerini kapattığınız ve çaresiz bıraktığınız bu insanlara gerekli desteği vermek zorundasınız. Salgından korumak için aldığınız önlemler, özellikle spor branşında gençlerin sosyal, psikolojik olarak etkilenmelerine ve kötü alışkanlıklar edinmelerine neden olmuştur. Yasak kendi başına çözüm değildir.

Geçtiğimiz günlerde Spor Bakanımız Mehmet Muharrem KASAPOĞLU alelacele sokağa çıkma yasağının olduğu bir günde Yalova’mıza geldi. Yalova’mızı yöneten seçilmiş insanlar, şehrimizde spor kamuoyunda yöneticilik yapan, başta ASKF yöneticileri olmak üzere hiçbir spor kulüp yöneticisini davet etmediler ve bilgilendirmediler. Sporda, Kulüplerle gençlerin sorunlarıyla ilgili hiçbir çalışma yapılmadı. Bu sektörde iş yapan İdareci, yönetici, sporcu ve işletme sahipleriyle ilgili ne Bakanlık düzeyinde ne de Yerel Yönetim Belediye düzeyinde herhangi bir çalışma olmadı. Farklı şehirlerde bu alanda faaliyet gösteren kişilere yerel yönetimler aracılığı ile destek ve katkı yapılırken, Yalova ‘da böyle bir çalışma yapılmadı veya hiçbir spor kulübünün haberi yoktu.

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti Genel merkezine yaptığımız ziyaret esnasında Spor kulüplerinin, Sporcuların, işletme sahiplerinin ve gençlerimizin içinde bulundukları bu durumla ilgili Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER hanımefendiye konuyu arz ettik. Bu konuda kendisi de gerekli yerlerle irtibata geçeceğini söyledi. Hatta bu konuda her hafta Mecliste yaptıkları Millet Kürsüsünde bu sektörde sahipsiz bırakılan insanların sesini duyurmak için bir temsilciyi Parti meclisinde ilerleyen haftalarda kürsüye çıkararak bu konuya dikkat çekeceğini belirtti.

Şehrimizi yöneten atanmış ve seçilmişlerimize çağrımız, sizde bu alanlarda faaliyet gösteren insanlarımıza kulak verin. Sorunlarına çözüm bulun. İYİ Parti olarak her zaman vatandaşlarımızın ve gençlerimizin yanındayız. Yalova’mız daha İyi olsun diye çalışmaya devam edeceğiz.