SOYLU YALOVA’DA ‘’GÜVENLİK KURULU’’ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

SOYLU YALOVA’DA ‘’GÜVENLİK KURULU’’ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yalova'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 'Güvenlik Kurulu' toplantısı düzenlendi. Yalova AK Parti İl Başkanı Bağatar ve Yönetimi Soylu’yu karşıladı. Güvenlik toplantısının ardından Aralarında AK Parti Mv. Büyükgümüş ve Akyol’lunda olduğu grurupla Yalova Belediyesini ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yalova'da bir otelde gerçekleşen Güvenlik Kurulu Toplantısı'na başkanlık etti. Saat 12.30'da başlayan toplantıya Bakan Soylu'nun yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcıları Muhterem İnce, Mehmet Ersoy, İsmail Çataklı, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Göç İdaresi Genel Müdürü Savaş Ünlü, Yalova Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bahçepınar ve diğer yetkililer katıldı. Basına kapalı gerçekleşen ve terör, uyuşturucu ile mücadele, deprem, göç, asayiş ve pandemi konularının ele alındığı toplantı, 3 saatin ardından sonlandı. Soylu, daha sonra Yalova Belediyesine geçerek, Yalova Başkan Vekili Mustafa Tutuk'la bir araya geldi.

‘’Teşekkür’’

 Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Vekili Tutuk ‘’ İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu ile Yalova’mız hakkında istişarelerde bulunup ardından Bakanımıza şehrimizin simgesi olan Yürüyen Köşk maketini hediye ettik. Yalova'mız ile ilgili istişarelerde bulunduğumuz toplantının akabinde Sn. Bakanımız Süleyman Soylu'yu belediyemizde ağırladık. Ziyaretiyle bizleri onurlandıran Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Dedi.

Bakan Soylu, belediye ziyaretinin ardından karayolu ile İstanbul'a hareket etti. Kaynak: Yalova Çizgi Gazetesi