SOSYAL DAYANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

SOSYAL DAYANIŞMA MERKEZİ AÇILDI

Yalova Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Dere Mahallesi Mehmet Durmam Caddesi üzerinde Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) düzenlenen törenle açıldı.

Merkezin açılışına; Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, İl Kültür Turizm Müdürü Şeref Tali, İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Kursiyerlerin yaptığı el iş ürünleri yakından inceleyen Yalova Valisi Muammer Erol ve beraberindekiler kursiyerlerle bir süre sohbet ettiler. Sosyal Dayanışma Merkezi için Yalova Valisi Muammer Erol, teşekkür eden kursiyerler, Devletin meslek edindirme alanında verdiği hizmetlerden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) 21’i Çini, 25’i Mefruşat, 19’u El Nakışı ve 14’ü Çocuk Gelişimi Eğitimi olmak üzere toplamda 80 kursiyer kadına hizmet vermektedir. Pilates-Zumba, Dikiş-Terzilik, Okuma Yazma, Aşçılık, Kuaförlük, Tıbbi Sekreterlik, İşaret Dili ve benzeri alanlarda Eğitim almak üzere 120 kişi merkeze başvuru yapmıştır. Ayrıca çocuklar için oyun odası-Kreş kısmında ise kurslara devam eden annelerin çocukları faydalanıyor. Konuşmanın ardından SODAM’ın açılış kurdelesi kesildi. Vali Muammer Erol ve beraberindekiler, kurs merkezlerini ziyaret ettiler.