”ŞEHİR YENİ KAZANIMLAR ELDE EDECEĞİ BİR SÜRECE GİRDİ”

”ŞEHİR YENİ KAZANIMLAR ELDE EDECEĞİ BİR SÜRECE GİRDİ”

Yalova Üniversitesi bünyesinde kurulmasına karar verilen Tıp Fakültesi için açıklamalarda bulunan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, ”Büyüyen ve gelişen Yalova’mıza hayırlı olsun” dedi.

 

Karardan duydukları memnuniyeti belirten Becan, “Yalova’ya Tıp Fakültesi’nin kurulmasıyla birlikte şehrin yeni kazanımlar elde edeceği bir sürece gireceğini ifade etti. Yalova Üniversitemiz akademik katkısının yanında bir şehrin sosyal ve kültürel yaşantısına sağladığı katkılara ilave olarak, şehir ekonomisine de ciddi getiri sağlamakta, şehrimizin gelişimine de birçok yönden destek sunmaktadır. Açılan yeni bölümlerle, şehrimizin yükseköğretimdeki kalite ve etkisi daha da artmaktadır. Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Yalova’nın sağlık şehri kimliğine de önümüzdeki dönemde katkı sunacak önemli bir adım olduğuna inanıyorum.

 

Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle Yalova Üniversitesi bünyesinde kurulması kararı alınan Tıp Fakültesi’nin üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Valimiz Muammer Erol’a, Ak Parti Yalova Milletvekillerimiz Meliha Akyol ve Ahmet Büyükgümüş’e, Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ile Ak Parti İl Yönetimine, Yalova Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr.Suat Cebeci ve Tıp Fakültesi kurulmasında emeği geçen herkese Yalova Ticaret ve Sanayi Odası adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.