PALMİYELER DOĞU SAHİL BANDINDA

PALMİYELER DOĞU SAHİL BANDINDA

Yalova Belediyesi tarafından alternatif çevre yolunda yapılan genişletme çalışmalarında zarar görmemeleri amacıyla sökülen palmiyeler Doğu Sahil Bandının yeni açılan bölümüne nakledildi.

Yalova merkezdeki trafik yükünü önemli miktarda rahatlatan alternatif çevre yolunun kapasitesinin, yapımı devam eden 400 yataklı hastane de düşünülerek artırılması amacıyla Yalova Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı. Trafik akışının daha sağlıklı ilerlemesi amacıyla yolda yeniden düzenlemeye gidildi.

Yol genişletmesi çalışmaları kapsamında güzergah üzerinde yer alan palmiye ağaçlarının zarar görmemesi içinde ekstra bir çalışma gerçekleştirildi. Yalova Belediyesi ekiplerince titizlikle yürütülen çalışma sonucunda yol güzergahında bulunan 20 adet palmiye ağacı yerinden sökülerek, Doğu Sahil Bandı üzerindeki yeni yerlerine nakledildiler.

“Her Canlı Bizim İçin Önemli”

“Belediye olarak önceliğimiz insana hizmet gibi gözükse de bizim için her canlı önemli” diyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Şehrimize önemli yatırımlar gelmeye devam ediyor. 400 yataklı hastanede bunlardan bir tanesi. Onun bulunduğu bölgeden geçen şehir merkezindeki trafiğin rahatlamasında önemli bir rol oynayan çevre yolunu genişletiyoruz. Çünkü hastaneyle birlikte buradaki trafik akışı da artmış olacak. Bu çalışmaları yaparken bölgede bulunan palmiye ağaçlarının zarar görmesini istemediğimiz için, ağaçları sökerek doğu sahil bandına naklettik. Palmiyelerin Doğu Sahil Bandına orada yapmış olduğumuz düzenlemeler ile birlikte renk katacağına inanıyorum. Bizim için her canlı önemli. Önceliğimiz insana hizmet ama bizler her türlü canlıya da hassasiyetle yaklaşıyoruz” diye konuştu.