NUMANOĞLU, CORANAVİRÜSE YENİLDİ

NUMANOĞLU, CORANAVİRÜSE YENİLDİ

Yalova Esnaf spor’da futbol oynarken yıldızı parlayan ve Yalovaspor’da adından söz ettiren daha sonrasında GS’ya transfer olan 1959 doğumlu Savaş Numanoğlu, tedavi gördüğü hastanede korona nedeni ile hayatını kaybetti.

Geçen hafta İzmir’de yaşayan torunlarını görmek için eşi ile birlikte giden Savaş Numanoğlu,  çifti rahatsızlanınca bir özel hastaneye gittiler. Yapılan tahliller neticesinde Numanoğlu, çiftinin testleri pozitif çıktı. Yaklaşık bir haftadır İzmir’de tedavi altında alınan Numanoğlu çiftinden eski futbolcu Savaş Numanoğlu koronaya yenik düştü.

Alınan bilgiye göre Necla Numanoğlu halen yoğun bakımda tedavisi devam ederken 2 çocuk Babası Savaş Numanoğlu’nun cenazesi yarın (15.10.2021)  ikindi namazından sonra Merkez mezarlıkta kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek.

Savaş, Alper ve Vatan Numanoğlu, üç futbolcu kardeşlerin aynı maçta Yalovaspor formasını giyerek rakiplerin korkulu rüyası olduğu dönemlerde Yalovaspor’un başarılarına imza atmışlardı Numanoğlu kardeşler önce Esnaf Spor’da üç forvet futbolcu olarak oynarken, daha sonra Yalova’spor’da üç kardeş olarak forvet oyuncusu olarak futbol oynuyordu.

1970 ‘li  yılların sonlarında Esnaf Spor ve Yalovaspor’da  futbol oynarken dikkatleri çeken daha sonra askerlik döneminde Karagücünde futbol oynayan Savaş Numanoğlu üç kardeşler arasında hatta Türk futbol tarihinde en talihsiz futbolcu olarak adını yazdırdı. GS'ya transfer olan Savaş Numanoğlu, GS forması gfiymlek üzereyken Yalova'da, Yalovaspor'da özel bir maçta forma giyerek sahaya çıkmış zve sakatlanarak GS forması giymeden futbol hayatı sona ermişti. 

Gazete Akkent ailesi olarak Savaş Numanoğlu'na Allahtan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dileriz.