MEMLEKET PARTİSİ İL KONGRESİ YAPILDI

MEMLEKET PARTİSİ İL KONGRESİ YAPILDI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Yalova İl Kongresine katılarak açılış konuşması yaptı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Yalova İl Kongresine katılarak açılış konuşması yaptı. Kongrenin açılışında Yalova İl Başkanı Ertan Şener, Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 92. Yıldönümü nedeniyle partiye yeni katılan 92 Üyeye rozet takılması için Genel Başkan Muharrem İnce, Genel Başkanvekili Gaye Usluer, Genel Sekreter Hakkı Akalın ve Yalova Milletvekili, Genel başkan Yardımcısı Özcan özel’i sahneye çağırdı.

Muharrem İnce’nin katılım töreni sonrasında ülke gündemini değerlendirdiği konuşmasının ardından Memleket Partisi Yalova İli 1. Kongresine izmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi oy birliği ile divan başkanı oldu.

Mmemleket Partisi kurucu İl başkanı Ertan Şener, oy birliği ile il başkanlığına seçildi. Şener yaptığı konuşmada "Memleket’in her köşesinde olduğu gibi Yalova’da da büyük bir özlem, büyük bir beklenti, yeni bir umut ışığı ihtiyacı vardı. Türkiye tarihinde olmayan bir sürede rekor sayıda ilde örgütlendik. 4 ayda bu günlere geldik. Gün gün büyüdük güçlendik. Büyümeye güçlenmeye devam ediyoruz. Başaracağız, ülkeyi uçuruma sürükleyen iktidardan da, bütün yaşananlara seyirci kalarak çanak tutan muhalefetten de Memleketi kurtaracağız. Halkımızın yüzü yine gülecek. Gençlerimizin gelecekten umudu olacak. Güven ve huzur içinde yaşayacağız yeniden bu güzel Memleket’te. Nereden mi biliyorum, kendimden biliyorum. Sizden; içinizdeki Memleket aşkından, Atatürk’e bağlılıktan, yüreğinizdeki cesaretten, zihninizdeki aydınlıktan, elinizdeki nasırdan, alnınızdaki terden, gözünüzdeki ışıktan biliyorum"diyerek şöyle konuştu..

"Kendisini tanıdığım günden itibaren “Tepeden tırnağa cesaret her şey Türkiye’yi sevmekten ibaret” diyerek mücadele eden ve bizi de her zaman cesaretlendiren değerli Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’ye bana güvenip Memleket Partisi’ni Yalova’da kurma onurunu verdiği için bir kez daha teşekkür ediyorum. Her zaman beni destekleyen ve yanımda yer alan aileme ve çıktığımız bu onurlu yolda benimle birlikte yürüyen her biri birbirinden değerli Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum."

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce  ise yaptığı konuşmada, iktidarı Afganlı göçü üzerinden eleştirdi. İnce, “Afgan meselesi, Suriye meselesine de benzemez. Neden benzemez biliyor musunuz. Dünyada uyuşturucu dediğinizde aklınıza 2 yer gelir. Birisi Kolombiya, diğeri Afganistan’dır. Bunlar başımıza ne iş açtıklarının farkında bile değiller. Siz bir AVM’ye ya da devlet dairesine gireceksiniz. Size HES kodu soruyorlar mı? Evet soruyorlar. Ama Afganlılara serbest. Onların HES kodu Recep Tayyip Erdoğan” diye konuştu,