HERŞEYE RAĞMEN BAYRAMLAR VE ÖZEL GÜNLER UNUTULMADI

HERŞEYE RAĞMEN BAYRAMLAR VE ÖZEL GÜNLER UNUTULMADI

Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü geçtiğimiz 2020 yılı içerisinde yapmış oldukları faaliyetleri açıkladı.

Geçtiğimiz 2020 yılının ilk aylarından itibaren başlayan pandemi dolayısıyla yapılması planlanan bir çok etkinlik iptal edilirken, Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü pandemi kuralları çerçevesinde önemli ve özel günlerde önceden planlanan etkinleri gerçekleştirdi. Ayrıca diğer kurum ve kuruluşlara Yalova Belediyesi olarak araç, personel, lojistik desteklenmesinin yanı sıra duyuru, afiş, pankart, broşür dağıtılması, asılması ve 7 noktada kurulan Cuma namazlarına ses sistemleri başta olmak üzere bir çok konuda destek verildi.

Ocak ve Şubat Aylarında Tiyatrolar Gerçekleştirildi

Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ocak ve Şubat aylarında toplam 5 adet tiyatro gösterisi çocuklar için sahnelendi. Ardından yaşanılan pandemi sürecinden dolayı ise daha önceden planlanan gösteriler iptal edildi. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sokağa çıkma yasağı olan çocuklar ise unutulmayarak, üstü açık olan otobüs ile mahalleler gezilerek çocuk eğlencesi düzenlendi.

Resmi Bayramlar Ve Özel Günler Coşku İle Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 19 Temmuz Yalova’nın Kurtuluşu, 19 Ağustos Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya Gelişi, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası gibi özel günlerde sergi, led, lazer, robot yansıtma, havai fişek gösterileri, meşale yürüyüşü, sergi, şehrin bayraklanması, mevlid okunması ve çeşitli ikramlar Yalova Belediyesi Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapıldı. Tüm bu özel, anlamlı günlerin yanı sıra yapılan uluslararası tüm etkinliklerde kurum, kuruluş ve STK’lara lojistik ve teknik destek verildi.

17 Ağustos Deprem Anıtı Yenilendi

Yalova Belediyesi tarafından uzun yıllardır atıl durumda olan 17 Ağustos Deprem Anıtı 2020 yılı içerisinde yenilenerek modern bir görünüme kavuştu. Anıt içerisinde bulunan bir çok fotoğraf yenileriyle güncellenirken iç mekan tasarımı ise modern bir görünüme kavuştu. Deprem Anıtı çevresinde peyzaj çalışmaları yanı sıra, lazer ışıkla birlikte 17 Ağustos Deprem Anıtı güzel bir görünüme kavuştu.

Salonlarda 298 Etkinlik Yapıldı

Raif Dinçkök Kültür Merkezi salonlarında 2020 yılı içerisinde nikah, eğitim, ve konferans faaliyetlerinde geçtiğimiz yıllara göre azalma yaşandı. Yapılan 298 etkinlik ise pandemi kuralları ve alınan önlemlerle gerçekleştirildi.