HER YAŞTAN HER VATANDAŞA HİZMET EDİLDİ

HER YAŞTAN HER VATANDAŞA HİZMET EDİLDİ

Yalovalı vatandaşlar için hizmetlerini sürdüren Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan 2020 yılına ait faaliyetler açıklandı.

Toplam 1 yıllık süreçte ve bu süre zarfında yaşanılan pandemiye rağmen Kurslar’dan, Saklamıyorum Paylaşıyorum’a, Bebek Ziyaretlerine, Berber ve Kuaför Hizmetine kadar birçok projeden Yalovalı vatandaşların faydalanması sağlandı.

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından verilen kurslara Mart-Nisan- Mayıs ve Haziran aylarında yaşanılan kısıtlamalardan dolayı ara verilirken, geride kalan 8 aylık sürede ise toplam 1719 kişi ise verilen kurslardan yararlandı. Verilen hizmetler arasında yer alan Hasta, Yaşlı ve Yeni Doğan bebek ziyaretleri ise belirlenen programlar ve alınan önlemler dahilinde 2 bin 54 kişiye yapıldı. 70 yaş üstü yaşlılar ise bu süre zarfında ise unutulmadı ve 1 bin 69 kişiye doğum günü kartları yollanarak doğum günleri kutlandı. 15 bin 737 yaşlı ve engelli vatandaşımız ise unutulmayarak telefonla aranarak talep ve isteklerinin olup olmadığı öğrenildi.

‘Saklamıyorum Paylaşıyorum’ Projesi Devam Ediyor

‘Sizin fazlanız başkasının eksiği olabilir’ sloganıyla çalışmalarını yürüten ‘Saklamıyorum Paylaşıyorum’ mağazalarına bırakılan eşya ve kıyafetlerin sayısı 2 bin 963 olarak kayıtlara geçerken, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız kıyafet ve çeşitli ev eşyalarını teminlerini belirlenen noktalardan ücretsiz olarak aldı.

Sıcak Yemek Hizmeti 2020 Yılında Devam Etti

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerekli incelemeler neticesinde belirlenen ailelere sıcak yemek hizmeti verilmeye devam etti. Ocak aydından yılsonuna kadar ki 1 yıllık süreçte; Yalova ve merkez mahalleler içerisinde toplam 95 bin 553 kişinin bu hizmetten faydalanması sağlandı.

Evden Çıkma İmkanı Olmayan Vatandaşlar İçin Berber ve Kuaför Hizmeti

Kentteki engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlara yönelik evde ücretsiz kuaför hizmeti ise yaşanılan pandemiden dolayı belirli aralıklarla devam etti. Evden çıkma imkanı olmayan hasta ve yaşlı vatandaşlar için başlatılan hizmetten yılsonuna kadar 287 vatandaşımız yararlandı.

Hastalara Hizmet Devam Etti

Ambulans, hasta nakil hizmeti, poliklinik muayene, pansuman, şehir dışında tedavi ve Yalova Belediyesine ait Engelli Aracı olmak üzere toplam bin 523 vatandaşımıza ise bu hizmetler ücretsiz olarak verildi.

Destekler Sürdü

Yalova Belediyesi tarafından tespit edilen 3 bin 994 ihtiyaç sahibine erzak, alışveriş kartı, bayramlık kıyafetler, tekerlekli sandalye ve hayırseverler tarafından bağışlanan 133 kurban dağıtımı titiz bir şekilde gerçekleşti.