GÜLEÇ: ŞİMDİ SIRA, SALMAN IN GÖREVE İADESİNDE!

GÜLEÇ: ŞİMDİ SIRA, SALMAN IN GÖREVE İADESİNDE!

19 AYDIR cezaevinde bulunan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, tahliye sonrası ilk kez kameraların karşısına geçti.

‘CEZAEVİ GÜNLERİMİ KİTAPLAŞTIRDIM’

Cezaevinde 35 kilo verdiğini, Yalova’yı sürekli takip ettiğini söyleyen Güleç,’ 19 ay ayrı kaldık ama biz hep birdik. 115 kilo cezaevine girdim,80 kilo çıktım. Günde 4 saat spor yaptım, kitap yazdım ve şiir yazdım. Kitabımı baskıya vereceğim. ‘ dedi.

GÜLEÇ:’SİYASETİN, CEZASINI ÇEKTİM!’

Gözaltına alınırken fikrim neyse bugünde aynı fikirdeyim diyen Halit Güleç,’ ilk savunmamda ne dediysem, son savunmada da aynısını söyledim. Siyasetin cezasını çektim, yarın sizler de çekeceksiniz. Yalova halkı inandı mı ? İlk zamanlar inandı, sonra inançları bitti. Şimdi sıra Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın makamına tekrar kavuşmasıdır.’ dedi.

‘AK PARTİ YALOVA’YA FARKINDALIK KOYAMADI!’

YALOVA’yı gazetelerden takip ettiğini söyleyen Güleç,’ 19 ay içerisinde AK Parti’ye geçen Yalova uçsun, iyi yerlere gelsin isterdim. Pandemide adını duyursun. Gazetelerden takip ettim. Ne yazık ki AK Parti Yalova’ya farkındalık koyamadı. Çevre yolundan geldik, yol hala aynı şekilde duruyor. Yalova şaha kalksın isterdim, olmadı. 55 parkla devir aldık, 110 park ile devrettik. Bizlerden sonra park yaptılar mı, saymak lazım. Kimseye kırgın değilim, daha güçlüyüm. Belediye meclis üyelerimize, partililerimize ve aileme teşekkür ederim.’ dedi.

‘HİZMET ETMEYE HER ZAMAN DEVAM EDECEĞİM’

Her zaman güçlü olduğunu, fakat artık daha da güçlü olduğunu söyleyen Güleç,’ Güçlüydüm, daha da güçlü geliyorum. Bu yol bizi daha ileriye taşıyacak. Hizmet etmeye devam edeceğim. Ama iş yerimden, ama belediyeden ama Ankara’dan hizmet etmeye devam edeceğim. Partimizin kuruluş yıldönümünde tahliye olmak çok mutlu edici oldu. Parti Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na da ayrıca teşekkür ederim.’ diye konuştu.