GENEL BAŞKAN BULUT VE BERABERİNDEKİLER, VALİ EROL'U ZİYARET ETTİ

GENEL BAŞKAN BULUT VE BERABERİNDEKİLER, VALİ EROL'U ZİYARET ETTİ

Ulusal ve Uluslararası insani yardım, insan hak ve hürriyetleri alanlarında hizmet veren Merhamet Teşkilatı Yalova ilini ziyaret etti. Merhamet Teşkilatı Genel Başkanı Murat Bulut, Teşkilatlanma Başkanı Nail Uslu, Tanıtım ve Uluslararası hizmetlerden sorumlu Başkan Şükrü Gök Yalova’ya gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Yalova’da iki ay önce teşkilatlanan Merhamet Teşkilatı Yalova Şubesini de ziyaret etti. Yalova İl Temsilcisi Süleyman Çelebi, il çapında yapılan çalışmalarla ilgili görüş paylaşımında bulunduktan sora, Yalova Valimiz sayın Muammer EROL Teşkilat mensuplarını makamında kabul etti. Merhamet Genel Başkanı Murat BULUT, teşkilatın kuruluşunu, gayesini  ve hizmetlerini kapsayan bir bilgilendirmede bulundu. Yalova’da Temsilcilik açtıklarını, daha önce hizmet veren STKlara bir yenisini ekleyerek “ulaşılamayan insan kalmasın” anlayışıyla hizmet vereceklerini söyledi.

Vali Muammer EROL’a özellikle Afrika’daki şahit oldukları acı tablolardan tecrübe paylaşımında bulundu. Burada bizim çöpe attıklarımız oradaki insanlar için büyük bir nimet olarak görülecek kadar fazla mahrumiyet ve mağduriyetlerin olduğuna değindi. Özellikle sömürgeciliğin hala tüm hızıyla devam edip bilinçli bir şekilde Müslümanların sefalete sürüklendiğini söyleyen Bulut, Vali Erol’un kendilerine zaman ayırmasına teşekkür etti.

Vali Muammer Erol, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu ve tüm mazlumların Türkiye’nin himayesinden medet umduğunu, İslam alemi içerisinde risk alan ve sorumluluk alan neredeyse tek ülkenin Türkiye olduğunu belirtti.. Bu vesile ile STK’lara çok görevlerin düştüğünü, yurt içinde de tüm yükü devlete yüklemenin yanlış olduğunu, tarihten gelen paylaşımcılık geleneğimizi canlandırmanın önemine değindi.

Vali ziyaretini tamamlayan Genel Merkez Yöneticileri, Yalova’nın kenar mahallelerini ziyaret ederek, mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve kışlık mont dağıtımında bulundular. Akşam saatlerinde de Yalova yönetim kurulu ile hijyen ve Pandemi kurallarına uyarak kısa bir tanışma toplantısı yapılarak ilimizden ayrıldılar.