DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ YALOVA’DA KUTLANDI

DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ YALOVA’DA KUTLANDI

Yalova Belediyesi 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Raif Dinçkök Kültür Merkezi Özgecan Aslan Salonu’nda Yalovalılar ile buluştu.
Oyun; pandemi nedeniyle saat 17.30’dan itibaren Yalova Belediyesi YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.
Usta sanatçılar; Pelin Öztekin, Dost Elver, Ferdi Akarnur ve Kayra Şenocak’ın yer aldığı oyunda sevginin gücüyle her engelin aşılabileceği tema olarak işlendi. Gecenin sonunda Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman oyunculara Atatürk’ün Yalova’ya mirası Yürüyen Köşk maketini takdim ederek, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz usta oyuncu Rasim Öztekin’i anarak, kızı Pelin Öztekin’e baş sağlığı diledi. Etkinlik sonunda Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Candan Yılmaz oyuncularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Mustafa Tutuk’u Makamda Ziyaret Ettiler
Dost Elver, Ferdi Akarnur ve Kayra Şenocak, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u makamında ziyaret ettiler. Sanatçılara bu pandemi şartlarında şehrimize gelerek 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahne alıp, halkımıza keyifli dakikalar yaşatacakları teşekkür eden Başkan Vekili Tutuk oyuncuları Yalova’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Belediye Etkinliklerini YouTube Kanalından Takip Edebilirsiniz
Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Yalova Belediyesi, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle yaşanan pandemi sürecinde salon etkinliklerini online etkinlikler olarak vatandaşlara ulaştırıyor. Etkinlikleri takip etmek isteyen vatandaşlar https://www.youtube.com/c/YalovaBelediyesi77 kanalına ABONE OLARAK Yalova Belediyesi tarafından yapılan tüm etkinlikleri CANLI OLARAK takip edebilirler.