DİNAMİK DENETİM SÜRECİNDE YTSO TERSANELERİ ZİYARET ETTİ.

DİNAMİK DENETİM SÜRECİNDE YTSO TERSANELERİ ZİYARET ETTİ.

Kontrollü normalleşme döneminin sürdürebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için ziyaretlerde bulunan YTSO Başkanı Tahsin BECAN, Tersan Tersanesi ve Beşiktaş Tersanesini ziyaret etti.

Ziyaretler hakkında bilgi veren YTSO Başkanı BECAN, Kovid19 denetimleri kapsamında, biz de Tersaneler bölgesindeki firmalarımızı ziyaret ederek, pandemi kuralları ile ilgili sanayicilerimize hatırlatmalarda bulunduk. Salgının son günlerdeki yayılım hızını göz önünde bulundurduğumuzda, tedbirlere sıkı sıkıya uymanın önemini bir kez daha anlamış olduk. Aslında kurallar belli ve çok basit. Maske, mesafe ve temizlik. Bu kurallara uyduğumuz müddetçe salgının yaylım hızını minimum seviyeye düşürmüş oluruz.

Kovid-19 salgınının sağlık dışında ekonomik, kültürel ve eğitim alanlarını da olumsuz etkilemektedir, İlimizin düşük risk grubunda yer almasını hep birlikte sağlamalıyız, Bu da hepimizin gayretiyle olur. Hep birlikte Dinamik Denetim Süreci'ni yönetmeliyiz. Vatandaşlarımızın da alınan kararlar doğrultusunda duyarlı davranarak hem kendi sağlıkları hem de sevdiklerinin hayatını düşünerek ortak mücadele etmemiz, daha hassas olmamız gereken bu sürece daha fazla katkı sunacağından eminim.

Burada Tersanelerimizin pandemiye karşı her türlü tedbiri alarak üretime devam ettiklerini görmek bizleri sevindirdi. Çalışanları için almış oldukları tedbirler ve uygulamalar çok güzel ve etkin bir şekilde sürdürülüyor. Alınması gereken tedbirlere ilave olarak Tersanelerimiz, şeker, tansiyon gibi sürekli olan hastalığa sahip personellerini evden çalışma yöntemi ile iş sahasından uzak tutmaları ile de bu kişilerin kovid 19 a yakalanma risklerini azaltmıştır. Bu anlamda da Şehrimizin sanayisini üreterek ayakta tutmaya çalışan tersanecilerimize teşekkür ediyorum.