ÇOCUKLAR YALOVA BELEDİYESİ ETKİNLİKLERİYLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

ÇOCUKLAR YALOVA BELEDİYESİ ETKİNLİKLERİYLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Kutlamalar ilk olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Kutlamalara Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk ile diğer protokol üyeleri katıldı.

‘En Güzel Bayram Bu Bayram’ Sergisinin Açılışı Gerçekleştirildi

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerin ardından Yalova Belediyesi tarafından Kent Müzesinde organize edilen ‘En Güzel Bayram Bu Bayram’ isimli serginin açılışı gerçekleştirildi. Geçmişten günümüze Yalova’da 23 Nisan kutlamalarında çekilen fotoğrafların yer aldığı sergide emeği olan Aliye Aydıner, Erten Sekitmen, Gönül Ercoşkun, Leyla Tavacı, Meftun Okuyan Bakım ve Şadan Özkeser’e katkılarından dolayı Yalova Belediye Başkan Vekili Tutuk ve diğer protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi.

23 Nisan’a Özel Tiyatro Oyunu

Yalova Belediyesi, çocuklara yönelik her hafta cumartesi günü gerçekleştirdiği çocuk tiyatrolarını bu hafta 23 Nisan nedeniyle Raif Dinçkök Kültür Merkezi içerisinde düzenledi. “Karlar Ülkesi 2 Mavi Şato” isimli müzikli çocuk oyununa çocuklar büyük ilgi gösterirken gösteriyi Başkan Vekili Mustafa Tutuk ile eşi Gökşen Tutuk’ta izledi. Oyun sonunda günün anısına çocuk seyircilerle birlikte selfie çekildi.

Binlerce Çocuk Gönüllerince Eğlendi

Çocuklara özel olarak hazırlanan etkinlikler 2 gün boyunca Raif Dinçkök Kültür Merkezi önünde kurulan oyun alanlarında düzenlenen eğlencelerle devam etti. Etkinliklere büyük ilgi gösteren çocuklar ve aileler şişme oyun alanları, geleneksel çocuk oyunları, kukla gösterileri, Hacivat ile Karagöz gösterisi, bubble show gösterisi, tekerleme-şekerleme, çocuk şarkıları ve müzikli yarışmalarla gönüllerince eğlendi. 23 Nisan’a özel olarak hazırlanan programda ayrıca çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır ikramı da yapıldı. Etkinlik alanına gelen ve çocukların bu mutluluğuna ortak olan Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk çocuklarla birlikte günün anısına fotoğraf çekilerek, çeşitli hediyeler dağıttı.