ÇİFTLİKKÖY’DE ZABITADAN FIRINLARA PİDE VE HİJYEN DENETİMİ

ÇİFTLİKKÖY’DE ZABITADAN FIRINLARA PİDE VE HİJYEN DENETİMİ

ÇİFTLİKKÖY’DE ZABITADAN FIRINLARA PİDE VE HİJYEN DENETİMİ
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte fırın ve unlu mamul üreticilerini denetleyen Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri koronavirüs salgını kapsamında alınması gereken tedbirler hakkında uyarılarda bulunurken, İçişleri Bakanlığı’nın Ramazan ayı genelgesi hakkında da esnafı bilgilendirdi.
Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında ekmek ve pide üretimi yapan fırın ve işletmeleri denetledi. Belediye zabıta ekipleri, Ramazan ayının başlangıcıyla birlikte ilçede faaliyet gösteren fırınlarda ve AVM’lerin fırın bölümlerinde denetimler gerçekleştirdi. Satılan pidelerin gramaj kontrollerini yapan ekipler, fırın işletmecilerine kısıtlama tedbirlerine uyulması konusunda uyarılarda bulundu. 
Zabıta görevlileri, pide üretimin iftardan bir saat önce sonlandırılması gerektiğini de fırın esnafına aktardılar. Üretim yerlerinde aynı zamanda hijyen denetimi gerçekleştiren ekipler, maske ve mesafe uyarılarını da dile getirdiler. Zabıta ekipleri Çiftlikköy’de rutin denetimlerini sürdürecek.