ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ SU TASARRUFU TEDBİRLERİ İÇİN İŞBAŞINDA

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ SU TASARRUFU TEDBİRLERİ İÇİN İŞBAŞINDA

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ SU TASARRUFU TEDBİRLERİ İÇİN İŞBAŞINDA

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son dönemde Yalova’da yaşanan su sıkıntısına karşı alınabilecek tedbirler konusunda esnaflara bilgilendirmelerde bulunuyor. İlçe genelinde park ve bahçe sulamalarında tasarrufa giden Çiftlikköy Belediyesi, esnafları dükkan önlerinin temizliğinde suyu dikkatli kullanmaları ve araç yıkama yerlerinin de şebeke suyu yerine kuyu suyu kullanmaları konusunda denetimler gerçekleştirdi. 

Yalova’ya şebeke suyu temin eden Gökçe Barajı’nda su seviyesinin düşmesiyle ilgili olarak hazırlanan Acil Durum Eylem Planı’nda belediyelerin de üzerine büyük sorumluluk düştüğünü belirten Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Belediye olarak park ve bahçe sulamaları konusunda, yol yıkamalarında gerektiği gibi tasarruflu kullanıma geçiyoruz. Ayrıca ilçemizde şebeke suyu kullanan araç yıkama yerlerinde denetlemeler yaparak onları eğer imkanları varsa kuyu suyuna geçmeleri, yoksa şebeke suyu kullanımında tasarruflu davranmaları yönünde uyarılarımızı yaparak suyun dikkatli kullanımı yönünde bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Tedbirleri uygulamakta Çiftlikköy Belediyesi olarak hassas davrandığımızı bütün vatandaşlarımızın bilmesini istiyorum” diye bilgi verdi.

Başkan Silpagar, Yalova Tarımsal Kuraklık İl Yönetimi ve Kriz Merkezi Komisyonu Acil Durum Eylem Planı’nda belirtildiği gibi, son yıllarda ülkemizi de tehdit eden kuraklık riskine karşı hayatın her alanında suyun tasarruflu kullanılması konusunda toplumda oluşan farkındalığı Çiftlikköy Belediyesi’nin de yapacağı çalışmalarla gündemde tutmayı amaçladığını belirterek, “Koronavirüs nedeniyle evde geçirilen zamanların artması da su tüketiminin normalden daha fazla olmasının yan sebeplerinden birisi. Bu nedenle sadece işletmeleri değil, günlük kullanımda vatandaşlarımızı da mevcut durumu göz önüne alarak tedbirli ve tasarruflu davranmaya davet ediyorum” dedi.