ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI’NIN ÇİFTLİKKÖY’E HİBESİ ARAZÖZ TESLİM ALINDI

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI’NIN ÇİFTLİKKÖY’E HİBESİ ARAZÖZ TESLİM ALINDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Yalova ziyaretinde sözünü verdiği 737 Bin 971 TL değerindeki hibe arazöz Çiftlikköy Belediyesi tarafından teslim alındı.

BAŞKAN SİLPAGAR’DAN BAKAN KURUM’A TEŞEKKÜR

Aracın Çiftlikköy Belediyesi için önemli bir ihtiyacı gideceğini belirten Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Bakan Kurum’a müteşekkir olduklarını dile getirerek, “Sayın Bakanımızın desteklerinden dolayı çok mutluyuz. Belediyemizin araç filosu büyümeye devam ediyor. Temizlik, sulama, çevre işlerinde kullanabileceğimiz bu arazözle birlikte bu alanlarda verdiğimiz hizmetlerimizi daha da kolaylıkla ve iyi bir şekilde yerine getirebileceğiz” diye konuştu.

13 TON SU KAPASİTESİNE SAHİP

6x2 aks konfigürasyonuna sahip 13 ton su kapasiteli 2533 DC model paslanmaz su tankerine sahip arazözün ön ve arka kısımlarında ek olarak sulama barı bulunuyor. 330 beygir gücündeki aracın yer basan kütlesi ise 25 ton ağırlığında. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılacak olan araç gerektiğinde yangın, sulama gibi işlerde de kullanılabiliyor.

SİLPAGAR DÖNEMİNDE ALINAN HİBE ARAÇ SAYISI 15’E YÜKSELDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe olarak alınan arazözle birlikte Çiftlikköy Belediyesi’ne Başkan Ali Murat Silpagar’ın göreve başladığı 2014’ten bu yana hibe olarak araç filosuna kazandırılan araçların sayısı da 15’e yükseldi. Başkan Silpagar’ın döneminde 1 otobüs, 3 çöp kamyonu, 1 itfaiye aracı, biri soğutmalı 2 cenaze aracı, 1 iş makinası, 1 minibüs, 2 kamyonet, 1 traktör, 1 hasta nakil aracı, 1 kuka ve 1 arazöz olmak üzere toplam 15 araç Çiftlikköy Belediyesi’ne hibe olarak kazandırıldı.