BAŞPEVLİVAN TURGUT YALOVA`YI BULGARİSTAN`DA TEMSİL ETTİ

BAŞPEVLİVAN TURGUT YALOVA`YI BULGARİSTAN`DA TEMSİL ETTİ

Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başpehlivanı Semih Turgut, Bulgaristan’ın Karalar Köyü’nde düzenlenen ‘2022 Yılı Uluslararası Koca Yusuf Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 3’ncü oldu.

Efsanevi pehlivan Koca Yusuf’un anısına 8’nci kez düzenlenen yağlı güreş turnuvasına Yalova Belediyesi Başpehlivanı Semih Turgut, Yalova’yı temsil etti. Türkiye, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Moldova’nın yanı sıra Yunanistan’dan da çok sayıda güreşçi katıldı.

Turgut, “Desteklerinden Dolayı Tutuk ve Bağatar’a Teşekkür Ederim”

Koca Yusuf’un anısına düzenlenen yağlı güreşi 3’ncü olarak tamamlayan Semih Turgut, Yalova için her zaman taşın altında eli olduğunu ifade etti. Turgut, “Bu hafta sonu Bulgaristan’da yapılan ‘Uluslararası Koca Yusuf Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivan olarak yağlı güreşlerde Yalovamızı temsil ettim. Yalova Belediyemizin başpehlivanı turnuvayı 3’ncü olarak tamamladım. Beni her zaman destekleyen Yalova Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk, AK Parti İl Başkanımız Muğlim Bağatar, hocam Sencer Sönmez’e ustam Ekrem Yavuz’a çok teşekkür ederim. Yalovamızı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğim” dedi.