BAŞKAN VEKİLİ TUTUK:'650 DAİRELİK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HAZIR'

BAŞKAN VEKİLİ TUTUK:'650 DAİRELİK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HAZIR'

Bağlarbaşı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. 383 hak sahibinin bulunduğu bölgede 439 adet konut ve 22 adet ticarethane var. Bağlarbaşı Mahallesi’nde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projeleri ve 300 konutluk TOKİ konutları projesinde arazi çalışmaları tamamlandı. 383 hak sahibinin bulunduğu bölgede 439 adet konut ve 22 adet ticarethane var.

Arazi çalışmalarının tamamlanmasının ardından hak sahipleri ile uzlaşma sürecine gidilecek. Ardından tapu devirleri yapılacak. Öte yandan uzlaşamayan hak sahipleri için kamulaştırma süreci başlayacak. 9.89 HA alana yapılacak olan projede birçok sosyal donatı da olacak. Zemin+ 3 kat şeklinde yapılacak proje sayesinde Bağlarbaşı Mahallesi, Yalova’nın gözde mekanlarından biri olacak.

Öte yandan projede konut tiplerinin belirlenmesi, ön proje raporu hazırlanması ve görsel poster çalışmalarına ise devam ediliyor. Ayrıca imar plan taslakları da hazırlanıyor. Projede gerekirse üst ölçekli plan revizyonu da yapılacak. 1/5000 ölçekli nazım imar plan taslağı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar plan taslağı çalışması da devam ediyor.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk yaptığı açıklamada "“Bağlarbaşı Mahallemizde 2007 yılından beri tıkanmış süreci nihayete erdirerek, TOKİ marifetiyle projelerin ve anlaşmaların tamamlanması adına işlemleri yürüttük. Bağlarbaşı Mahallemizde 650 dairelik bir kentsel dönüşüm projesinin görselleri kısa süre içinde mahallemize asılacak. 4 ay içinde başlaması hedeflenen proje kapsamında 1 senede vatandaşlarımız evlerine kavuşacak." dedi.