BAŞKAN VEKİLİ TUTUK ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

BAŞKAN VEKİLİ TUTUK ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ


Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, belediye ekiplerince Bursa Karayolu ile Vatan Caddesi’ni birbirine bağlayan çevre yolu üzerinde yapımı devam alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi.
Geçtiğimiz günlerde başlatılan alt yapı çalışmalarının %50’lik kısmı tamamlandı. İlk olarak yağmursuyu hattı çalışması yürütülürken, devamında kanalizasyon ve içme suyu hattı ilaveleri de yapılacak. 
Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve süreç hakkında bilgi alan Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Yalova şehir içi trafiğini hafifleten önemli noktalardan biri olan çevre yolumuzu yapımı devam eden 400 Yataklı Devlet Hastanesi ve kavşak çalışmasına uygun halde genişletiyor ve yeniliyoruz. Öncelikle yağmursuyu hatlarını tamamlıyoruz. Akabinde 200 metre 200’lük kanalizasyon ve 200 metre 100’lük içme suyu hatlarımızın imalatına geçeceğiz. Hastane, kavşak ve çevre yolunu 3’lü bir kombinasyon halinde ele alarak, buradaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin doğusunu ve batısını birbirine bağlayacak olan bu güzergah Devlet Hastanesi’nin tamamlanmasıyla daha da haraketli hala gelecek. Çevre yolunda yapmış olduğumuz bu çalışmaların önemini daha iyi anlamış olacağız. Kısa sürede çalışmaları tamamlayarak, yolu yeniden hizmete açacağız” dedi.
Çevre yolu incelemeleri sırasında Başkan Vekili Tutuk’a Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ve birim müdürleri de eşlik etti.