BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ YAKILDI

BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ YAKILDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli mücadelenin 102.yıl dönümü dünyayı etkileyen salgın nedeniyle buruk bir şekilde kutlandı.

Altınova Kaymakamlığı önündeki saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Altınova İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Sait Başaran ve öğrenciler tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla devam etti. Tören, salgın kuralları çerçevesinde gerçekleşti.

“BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ YAKILDI”

Törenden sonra konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı gün, bağımsızlık meşalesi yakılmıştır. Bundan 102 yıl önce yokluk ve sefalet içinde yaşayan Türk Milleti, esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır” dedi.

“AŞILAMAYACAK ENGEL YOK”

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit de, ““Birlik ve bütünlük içinde hareket edilmesi durumunda ülkemiz için aşılamayacak engel yoktur. Türk Ulusu’nun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Büyük Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum” diye konuştu.