“AŞIYI GÜVENLE YAPTIRABİLİRSİNİZ”

“AŞIYI GÜVENLE YAPTIRABİLİRSİNİZ”

Öğrencilerle buluşan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çalışkan:

“Herkes aşıyı güvenle yaptırabilir”

 

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, uzaktan eğitim gören öğrencilerle Toplum Sağlığı adlı etkinlikte buluştu. Prof. Çalışkan, kendisini aşı olduğunu herkesin aşıyı güvenle yaptırabileceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi, Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, My Hero Health Worker etwinning Projesi çerçevesinde uzaktan eğitim gören öğrencilerle Toplum Sağlığı adlı etkinlikte buluştu.

ÖĞRENCİLERDEN SAĞLIKÇILARA DESTEK

Salgın sürecinde zor şartlar altında görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarına destek olmak, toplum sağlığı konusunda çevremizi bilinçlendirmek ve içinde bulunduğumuz salgına dikkat çekmek amacıyla yola çıkan My Hero Health Worker etwinning Projesi okulların uzaktan eğitimde olmasına rağmen etkilerini başarı ile yürütmeye devam ediyor.

Yalova Altınova Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 1. sınıf öğretmeni Hatice Yıldırım’ın da öğrencileri ile ortağı olduğu My Hero Health Worker Proje ekibi, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi, Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan ile ‘Toplum Sağlığı’ adlı etkinliği düzenledi.

“AŞIYI GÜVENLE YAPTIRABİLİRSİNİZ”

Canlı bağlantı yoluyla düzenlenen etkinlikte Prof. Dr. Deniz Çalışkan halk sağlığı konusunda katılımcılara kısa bilgi verdi. Soru cevap bölümünde ise Prof. Dr. Deniz Çalışkan; öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin sorularını ayrıntılı şekilde cevapladı. Soruların daha çok aşı konusunda yoğunlaştığı etkinlikte Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, kendisinin de aşı olduğunu söyleyerek aşıyı güvenle yaptırabileceğimizi belirtti.

“ÇOCUKLARLA BULUŞTUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Etkinlik sonunda çocukların hazırladıkları teşekkür mesajlarını kameralara yansıtarak yaptıkları sürpriz Prof. Dr. Deniz Çalışkan’a duygulu anlar yaşattı. Etkinlik bitiminde My Hero Health Worker Proje ekibine teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Deniz Çalışkan, toplum sağlığı çalışmalarında okulların ve öğrencilerin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu ve böyle bir etkinlik sayesinde çocuklarla buluştuğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi.