ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ TAŞMALARIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ TAŞMALARIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü geçtiğimiz 2021 yılı içerisinde birçok çalışmaya imza attı.

Geçtiğimiz 2021 yılı içerisinde şehir merkezinde toplam 7 bin 604 şikayeti ve talebi değerlendiren ekipler, 4 bin 446 metre kanalizasyon altyapı çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca 4 bin 900 metre ana kanalizasyon hattında kombine aracı ile temizlik gerçekleştirdi.

9 Bin 980 Metre İçme Suyu Altyapı Çalışması Yapıldı

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü Su Birimi tarafından 9 bin 980 metre içme suyu altyapı çalışmasını geçtiğimiz 2021 yılı içerisinde tamamladı. Kirazlı Sanayi Sitesi başta olmak üzere Akdeniz Caddesi, Aydoğan Caddesi, Safran Yolu, Termal Yolu gibi ana arterler dışında birçok sokağın içme suyu altyapı sıkıntıları çözümlenmiş oldu. Yapılan bu çalışmaların yanında su patlağı, arıza, bağlantı talepleri gibi 3 bin 787 talep ve şikayet çözüme kavuşturuldu.

4 Bin 756 Metre Yağmursuyu Altyapısı Tamamlandı

Yağmursuyu dolayısıyla belirli bölgelerde kronikleşmiş sorunların yanı sıra, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda toplam 405 sorun çözüldü. 2021 yılı içerisinde 4 bin 756 metre yağmursuyu altyapısı tamamlandı. 6 bin 253 metre yağmursuyu hatlarında yapılan temizlikle yıllardır sorun olan ve yağan yağmurların ardından yaşanılan taşmaların önüne geçildi.

7 Bin 604 Talep ve Şikayet Çözüldü

Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Kanal Birimi 4 bin 446 metre kanalizasyon altyapı çalışmasını tamamladı. Yapılan bu çalışmalarla olası yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçildi. Bu yapılan çalışmaya ek olarak 4 bin 900 metre kanalizasyon hatlarında kombine aracıyla detaylı temizlikler gerçekleştirildi. Kanal tıkanıklığı, bakım, onarım, bağlantı başta olmak üzere toplam 7 bin 604 talep ve şikayetlere geri dönüş yapılarak sonuca kavuşturuldu.

Baca Kapakları ve Yağmursuyu Mazgalları Yükseltildi

Yağmursuyu hatlarında yapılan temizliklerle birlikte cadde ve sokaklarda bulunan kanalizasyon baca kapakları ve yağmursuyu mazgallarının bakımları yapılarak yükseltmeleri gerçekleştirildi. Bu yapılan çalışmaların yanında su birikintilerinin önüne geçebilmek için 5 bin metre kanalizasyon ve yağmursuyu (Kutu Kanal/Beton Boru) temizliği yapıldı.

Cihazlarla Görüntüleme Yapıldı

Arıza tespitlerini daha kolay yapılabilmesi ve daha hızlı müdahale edebilmek için kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında arızalar modern cihazlarla tespit edildi. Şehit Ömer Faydalı, Cengiz Koçal, Marmara Caddesi başta olmak üzere 1619 metre altyapı görüntülemesi gerçekleştirildi.