ALTINOVA SAHİLDE İLK FESTİVAL

ALTINOVA SAHİLDE İLK FESTİVAL

Altınova Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Festivali, , Osmangazi Köprünün bir ayağının bulunduğu Hersek Sahili’nde başladı. Altınova Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Festivali’nin ilk günü Plaj Futbol Turnuvasıyla başladı. Çekişmeler maçların ardından Hersek Spor şampiyonluğa ulaştı.

Altınova Belediyesi tarafından ilçedeki kadınlara yönelik kurduğu Yöresel Ve Doğal Ürünler Satış Çarşısı, etkinliklere katılan vatandaşların ilgi odağı oldu.

19 Mayıs Gençlik Festivali Etkinliklerinin ilk gününde Hersek Sahilinde müzik dünyasının ünlü ve sevilen sesi Kolpa sahne aldı. Söylediği birbirinden güzel parçalarla vatandaşları unutulmaz bir gece yaşattılar.

Kolpa’ya Doğa pasaportu veren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, doğaya ve hayvanlara yönelik başlatılan çalışmaya vurgu yaptılar. Doğa Ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesini de içeren Türkiye'nin ilk Doğa Pasaportunu alan ünlü sanatçı ise böyle bir uygulama başlatmasından dolayı Başkan Oral ve ekibini kutladı.

Gecede kısa bir konuşma yapan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Birlik ve bütünlük içinde hareket edilmesi durumunda ülkemiz için aşılamayacak engel yoktur. Gençlik, ulusların geleceğidir. Gençlerine değer veren, onları en iyi biçimde yetiştirerek, kişilikli ve özgüvenli kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan uluslar, geleceğe de güvenle bakabilirler” diye konuştu.