YALOVA GÖÇMEN SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

YALOVA GÖÇMEN SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

Sağlık Bakanlığı ile Avrupa Birliği arasında imzalanan Sıhhat Projesi kapsamında istihdam edilen sağlık personellerinin çalışacağı Yalova Göçmen Sağlık Merkezinin açılışı Yalova valisi Muammer Erol'un katılımıyla gerçekleşti.

Vali Muammer Erol, beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Göç İdaresi Müdürü Salih Soner Coşkun, yöneticilerin katımlarıyla açılış kurdelesi törenle kesildi.

Şuana kadar 29 ilde bulunan Göçmen Sağlığı Merkezlerinden bir yenisinin ilimizde faaliyete geçtiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray yaptığı açıklamada ""Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerini sunacak olan "Yalova Göçmen Sağlığı Merkezi" Bugün itibariyle 2 hekim 1 hemşire 1 hasta yönlendirme personeli ile çalışmaya başlamış olup istihdam süreci devam eden personellerin de gelişiyle sosyal çalışmacı ve psikologların da olduğu kapsamlı bir merkez haline gelecek ve özellikle koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri açısından pek çok fayda sağlayacaktır." diyerek şöyle konuştu.

"Göçmen sağlığı merkezlerini, yabancı uyruklu şahısların Aile Sağlığı Merkezi olarak nitelendirebiliriz. Burada görev yapan sağlık çalışanlarımız yabancı uyruklu olup sadece yabancı uyruklu şahıslara daha iyi bir iletişim kurabilmek adına proje süresince hizmet vermek üzere istihdam edilmişlerdir. Projenin finansmanı Avrupa Birliği tarafından karşılanmaktadır. "