AK PARTİDEN SAĞLIK BAKANI KOCA,YA ZİYARET

AK PARTİDEN SAĞLIK BAKANI KOCA,YA ZİYARET

Ak parti Yalova iİl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Yalova Üniversitesi rektörü Mehmet Bahçekapılı, tıp fakültesi dekanı Vefik Arıcı, İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal,  İl Gençlik Kolları Başkanı Emirhan Balkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet  Sarıduman. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı ziyaret etti.

Önümüzdeki günlerde kontrolleri tamamlanarak taşınma işlemine başlanacak olan 400 yataklı yeni devlet hastanesi ile ilgili olarak önemli kararlar alındı. Konu ile ilgili bilgi veren Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar şunları söyledi:

'Sayın bakanımızla bugün gerçekleştirdiğimiz görüşmenin en önemli maddesi Yalova Üniversitesi tıp fakültesi ve yakın zamanda hizmete açacağımız hastanemizin Eğitim Araştırma Hastanesi olarak hizmete alınması konusuydu. Sayın bakanımızla bugün yaptığımız görüşmede önümüzdeki günlerde açılacak olan hastanemizin eğitim ve araştırma hastanesi olarak açılması için talebimizi ilettik, sayın bakanımız konuyla ilgili olarak gerekli talimatları verdi ve  hastanemiz faaliyete başlarken eğitim araştırma hastanesi olarak son derece iyi kadrolarla donatılarak hizmete açılacaktır.  Aynı zamanda Yalova Üniversitesi ve sağlık bakanlığı arasında yapılacak olan protokol ile Yalova Üniversitesi'nin afiliyasyon işlemi tamamlanacak ve tıp fakültesinin akademik kadroları temmuz ayı itibari ile oluşturulmaya başlanacaktır. Eğitim araştırma hastanemizin devreye girmesi ile yalova'da uzun yıllar sağlık alanında yeni bir yatırıma ihtiyaç kalmayacaktır. Tıp fakültemize gelecek uzman doktor, doçent, profesör gibi bir çok akademik kadro sayesinde ilimizdeki sağlık alanında tüm kadro eksiklerimiz tamamlanacak ve sağlık sebebiyle vatandaşlarımızın artık çevre illere gitmesine gerek kalmayacaktır. İlimizde mevcut durum itibari ile bulunmayan el cerrahisi, kalp damar cerrahisi, onkoloji, gastro entroloji, tüp bebek merkezi, inme merkezi  gibi önemli eksiklikler giderilecektir. Bu büyük hizmetin ilimize kazandırılmasında öncelikle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, sayın sağlık Bakanımız doktor fahrettin koca ya, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.' ifadelerini kullandı.