”24 SAAT ESASLI HAZIRIZ”

”24 SAAT ESASLI HAZIRIZ”

Yalova İl Özel İdaresi Yalova köylerinde kar yağışı nedeniyle, köy yollarının yaşamı olumsuz yönde etkilememesi için İdaremiz Karla Mücadele ekipleri yol kapanmalarının önüne geçiyor.

Yüksek kesimlerde yağışla başlayan ve 0 rakım ile 900 rakım arası değişen topografyanın sorumluluk alanında bulunan kırsal kesimlerinde kar yağışıyla sonuçlanan İl Özel İdaresi tarafından önceden planlanmak suretiyle hazır olan ekiplerden 3 adet greyder, 4 adet kepçe, 1 adet kar küreme+tuzlama aracı, 2 adet tuzlama kamyonu ve 4 adet arazili pikap olmak üzere toplam 14 araç ve 25 personel ile çalışılıyor.

İl Özel idaresinin bünyesindeki 1. ekip Altınova ve Çiftlikköy İlçelerine bağlı köylere; 2. Ekip Merkez köylere 3.Ekip Armutlu köylerine  olmak üzere toplam 3 ekip  kar mücadelesi çalışmaları gerçekleşmiştir.

Yalova İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada ” İlimizin kar yağışının yoğun olarak yaşandığı bu bölgelerde yapılan çalışmalar sayesinde köy yolarının ulaşıma açık tutulması sağlanmıştır. Hali hazırda kar yağışı nedeniyle kapalı köy yolumuz bulunmayıp, karla mücadele ekiplerimiz mevcut makine parkıyla 24 saat esaslı olarak hazır bulunmaktadır.” denildi.

İl Genel meclis başkanı Hasan Soygüzel’de yaptığı açıklamada “Karla mücadele çalışmalarımız, Yalova’mızın 43 köyünde 3 ekip halinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başladı ve halen devam ediyor. Köy yollarını açık tutmak ve hemşehrilerimizin evlerine rahatça ulaşımını sağlamak için fedakarca çalışan Yalova İl Özel İdaresi personeline ve mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi